STANOVISKO k 2.kvalifikačným pretekom OB

  • Home
  • STANOVISKO k 2.kvalifikačným pretekom OB

Vzhľadom na dotazy k 2.kvalifikačným pretekom, ktoré sa mali konať v Prešove 18.10.2025 uvádzame stanovisko Komisie OB, ktoré bolo zaslané predsedníčkou Komisie organizátorovi pretekov:


„Píšem Ti kvôli kvalifikačným pretekom v Prešove. Komisia sa uzniesla, že vám odoberie štatút kvalifikačných pretekov z dôvodu nesúhlasu s delegovaním rozhodcu na pretekoch. Preteky ako také Vám, samozrejme, zostávajú a budú vám vydelegovaní obaja rozhodcovia, o ktorých ste si zažiadali, t.j. J. Olearčin a K. Barošová. Ďakujem za Tvoj čas, kedy si so mnou diskutovala o možnostiach, je mi veľmi ľúto, že sme sa nevedeli dohodnúť ani na jednej variante. Stále som presvedčená, že varianta mať troch rozhodcov, z toho jeden by bol aj zaplatený z príspevku ZŠK na kvalifikačný pretek, bola naozaj výborná.“

Poznámka:
Delegovanie rozhodcov na oficiálne podujatia je v právomoci Komisie OB, obzvlášť na kvalifikačné preteky, majstrovstvá a preteky so zadaním titulov.

2.kvalifikačné preteky o postup na MS 2026 v Obedience sa uskutočnia 15.11.2025 v Canis arena, Most pri Bratislave https://dog-obedience.sk/kalendar-obedience-2024/