Členovia Komisie ZŠK pre Obedience :

DENISA FAZEKAŠOVÁ – predsedníčka
Vzťah ku psom a kynológii sa u Denisky datuje od detstva. Svojho prvého psíka si zaobstarala sama už ako 13-ročná. Detská láska ku psíkom postupne prerástla do serióznej kynologickej aktivity, v ktorej do súčasnosti dominuje plemeno border kólia. Deniska si doteraz so svojimi troma sučkami border kólií postupne pripísala na konto úspechy z týchto kynologických oblastí – záchranárska kynológia, pasenie, výstavníctvo, chovateľstvo, obedience. Je účastníčkou niekoľkých Majstrovstiev sveta záchranárov a Majstrovstiev sveta v Obedience a účastníčkou významných pretekov doma aj v zahraničí. Medzi neopomenuteľné udalosti patrí účasť slovenskeho pátracieho a záchranného tímu na záchrane a pomoci ľuďom postihnutých zemetrasením na Sumatre (september 2009), ktorého súčasťou bola aj Deniskina borderka Arnica. Arnica ako jedna z mála dvakrát po sebe splnila medzinárodnú skúšku záchranárskeho psa (IRO). V súčasnosti Denisa aktívne preteká v Obedience, vedie kurzy výcviku psov v banskobystrickom kynologickom klube a organizuje špecializované semináre Obedience. Jej cieľom je maximálne podporiť rozvoj Obedience na Slovensku. 

BARBARA BALOGHOVÁ
Láska k výcviku psov sa prejavovala u Barbary od detstva – už vtedy formovala svoje kynologické schopnosti na všetkých psíkoch v okolí.  Osemnáste narodeniny oslávila kúpou nemeckej dogy a odvtedy jej život ostal s kynológiou úzko spätý. Skoro dvadsať rokov sa aktívne venuje záchranárskej kynológii. Je zakladateľkou a inštruktorkou OZ SAR DA SLOVAKIA (od 2008) – dobrovoľných kynológov záchranárov. V záchranárčine opakovane dosiahla najvyššie stupne medzinárodných skúšok, vrátane 10. miesta na Majstrovstvách sveta v roku 2022. Zúčastňuje sa reálnych pátracích akcií po nezvestných ľuďoch. Túžba učiť sa ju priviedla k účasti na mnohých kynologických seminároch či cvičeniach po celej Európe, rovnako tak aj k ich organizovaniu. V Obedience športe sa našla, je členom KK SAR DA a od roku 2014 oficiálnym stewardom ZŠK pre Obedience . Organizuje skúšky a semináre Obedience, rada odovzdáva svoje skúsenosti ako inštruktor.

INGRID ĎURČANSKÁ
Psy a iné zvieratká sa vyskytovali v Inginom živote už od útleho detstva. Láska ku psíkom však bola najsilnejšia a tá ju nakoniec priviedla až ku chovateľstvu a kynológii. Chovateľstvu sa začala venovať od roku 2008, keď bol uchovnený ich prvý Labrador retriever Atrey. Množstvo nazbieraných skúseností, ktoré v počiatku nadobudla, či už z chovateľstva alebo športovej kynológie, nakoniec zúžitkovala až v ďalších rokoch, keď v roku 2015 bola založená jej chovateľská stanica Tollador’s, v ktorej prvou sučkou bola Finnie-Dragonflame’s Spread Your Wings – export z Fínska (plemeno Nova Scotia Duck Tolling Retriever). Finnie sa stala nielen juniorskou svetovou víťazkou, Európskou veteran víťazkou a Európskou klubovou veterán víťazkou, ale aj Majsterkou SR v Obedience v triede OBZ 2013. Na konte mala množstvo skúšok, testov, ocenení a titulov na Slovensku a v zahraničí. Jej prvý vrh sa narodil v apríli 2015. Odvtedy bolo v chovateľskej stanici Tollador´s odchovaných niekoľko úspešných vrhov, z ktorých jedince našli nové domovy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Odchovy sú úspešné ako na výstavnom poli (interšampióni, šampióni viacerých krajín, kluboví vítazi, Európsky Klubový víťaz), tak aj pracovnom (skúšky OVVR, JSMP, JSR) a v športovej kynológii (skúšky BH-SK, BH-VT, IGBH I, Obedience). V súčasnosti sa Inga aktívne venuje chovu, vystavovaniu, pracovným, kynologickým a športovým skúškam. Jej neustále vzdelávanie sa, tréningy u zahraničných trénerov, štúdium genetických testov, vzdelávanie sa ohľadom plemenitby, to sú len niektoré oblasti, ktorým sa aktívne venuje. Je v nepretržitom kontakte s chovateľmi a priateľmi zo zahraničia, ale aj laboratóriami, kde si vymieňa skúsenosti z oblastí chovu, zdravia a života plemena NSDTR. So svojimi odchovmi dosiahla skvelé úspechy aj v ČR, čo potvrduje psík aj sučka, oba úspešní v noseworku – Master of nosework CZ a Master of Nosework I. CZ. S niektorými svojimi psíkmi, pre ich výnimočnú povahu, absolvovala Canisterapeutické skúšky v ČR a SR, a tak jej jedince získali oprávnenie vykonávať túto činnosť. Inga je certifikovanou stewardkou Obedience v ZŠK SR. Je členkou KK Obedience Slovakia a KK Anička Košice, kde každoročne organizuje oficiálne preteky Obedience so zadaním skúšky.

MARTINA PECHOVÁ
sa narodila ako dcéra kynológa Jána Löwa. Kynológia ju tak doslova sprevádza celý život od narodenia. Od útleho detstva sa prizerala profesionálnym policajným tréningom – ako poslušnosti, tak aj špeciálnym pachovým prácam. Počas svojho stredoškolského veku nabrala mnoho skúseností ako pomocný inštruktor na výcvikoch pri civilistoch. Podarilo sa jej nazrieť aj do chovateľstva, čo ju priviedlo k zámeru venovať sa výchove a správnej socializácií šteniat. Od roku 2011 sa začala profesionálne venovať pachovému vyhľadávaniu ploštice posteľnej. V dnešnej dobe má za sebou desiatky „ostrých“ vyhľadávaní priamo u ľudí v domácnostiach. V roku 2015 otvorila svoj úplne prvý baby kurz zameraný na výchovu a socializáciu šteniat, ktorý bol pre svoj obsah jedinečný. Od roku 2016 sa venuje Obedience so svojím papillonom. Aktuálne pôsobí ako aktívny inštruktor v Športovom klube policajtov K-9 v oblastiach: základný výcvik, výcvik pre pokročilých, výcvik Obedience, výstavný handling, špeciálne pachové práce (nosework profesional), prednášky pre verejnosť o výchove a sociálizácii psov. 

INGRID TAMÁŠIOVÁ
Kynológii sa aktívne venuje od roku 2004. Je certifikovanou výcvikárkou, špecializuje sa najmä na výcvik Obedience. V Obedience pôsobí od roku 2007. Spolu s Palom Tamášim je autorkou prvého národného skúšobného poriadku Obedience na Slovensku . Je členkou pracovnej skupiny FCI pre Obedience od roku 2010 a od roku 2022 aj členkou pracovnej skupiny FCI pre RALLY Obedience. Je medzinárodnou rozhodkyňou pre Obedience, certifikovanou stewardkou Obedience a v súčasnosti aj národnou rozhodkyňou pre Rally Obedience. Má za sebou niekoľko sezón posudzovania pretekov Obedience  v SR aj v zahraničí (najvýznamnejšie: Národný pohár v Poľsku, Majstrovstvá sveta v Ostende, Belgicko 2016, Národné preteky v Rakúsku – kvalifikácia na MS 2017, Majstrovstvá Francúzska 2019 v Strasburgu/kvalifikačné preteky na MS 2019). Je niekoľkonásobnou účastníčkou majstrovstiev ZŠK SR v Obedience všetkých plemien a majstrovstiev v Obedience chovateľského klubu border kólii. V súčasnosti preteká so svojimi dvoma border kóliami v Obedience a aktívne ich pripravuje na pretekanie v Rally Obedience. Jej cieľom je maximálne podporiť rozvoj Obedience a Rally Obedience na Slovensku a v neposlednom rade zabezpečiť a udržať kvalitu týchto športov v SR na medzinárodnej úrovni. Za osobný prínos pre slovenskú kynológiu doma aj v zahraničí bolo Ingrid Tamášiovej dňa 27.10.2018 udelené Čestné uznanie pri príležitosti 25.výročia založenia SKJ. 

PAVEL TAMÁŠI
Kynológii sa aktívne venuje od roku 1985. Od roku 2009 je členom Prezídia ZŠK SR, certifikovaným výcvikárom a figurantom. Špecializuje sa najmä na športovú kynológiu (IGP), plemeno doberman a Obedience. Doteraz reprezentoval Slovenskú republiku na piatich majstrovstvách sveta IDC a FCI. V roku 2009 v nemeckom meste Apolda získal titul Majstra sveta IDC (ostatné umiestnenia na majstrovstvách sveta: 6. miesto v r.2007 Vrbové; 8. miesto v r.2022 Gazzo (IT) . V oblasti Obedience pôsobí na Slovensku od roku 2007. Je certifikovaným rozhodcom IGP a Obedience. Na svojom konte má niekoľko sezón posudzovania národných a medzinárodných pretekov (najvýznamnejšie: Preteky Obedience v Poľsku, a Maďarsku (CACIOB), Majstrovstvá sveta vo výkone dobermanov 2019 v Maďarsku. Jeho cieľom je ďalej aktívne pretekať v IGP 3, odovzdávať svoje doteraz získané skúsenosti vo výcviku psov, podporovať rozvoj Obedience na Slovensku a podporiť rozvoj a činnosť športovej kynológie ako takej. Za mimoriadne zásluhy a prínos v slovenskej kynológií mu bola Slovenskou kynologickou jednotou dňa 10.11.2013 udelená zlatá medaila.