Členovia Komisie ZŠK pre Obedience :

DENISA FAZEKAŠOVÁ – predsedníčka
Vzťah ku psom a kynológii sa u Denisky datuje od detstva. Svojho prvého psíka si zaobstarala sama už ako 13-ročná. Detská láska ku psíkom postupne prerástla do serióznej kynologickej aktivity, v ktorej do súčasnosti dominuje plemeno border kólia. Deniska si doteraz so svojimi troma sučkami border kólií postupne pripísala na konto úspechy z týchto kynologických oblastí – záchranárska kynológia, pasenie, výstavníctvo, chovateľstvo, obedience. Je účastníčkou niekoľkých Majstrovstiev sveta záchranárov a Majstrovstiev sveta v Obedience a účastníčkou významných pretekov doma aj v zahraničí. Medzi neopomenuteľné udalosti patrí účasť slovenskeho pátracieho a záchranného tímu na záchrane a pomoci ľuďom postihnutých zemetrasením na Sumatre (september 2009), ktorého súčasťou bola aj Deniskina borderka Arnica. Arnica ako jedna z mála dvakrát po sebe splnila medzinárodnú skúšku záchranárskeho psa (IRO). V súčasnosti Denisa aktívne preteká v Obedience, vedie kurzy výcviku psov v banskobystrickom kynologickom klube a organizuje špecializované semináre Obedience. Jej cieľom je maximálne podporiť rozvoj Obedience na Slovensku.

JANA ŠEVČOVIČOVÁ
Kynológii sa aktívne venuje od roku 2006. Kynológia sa stala súčasne jej koníčkom aj zamestnaním. Jana je certifikovanou výcvikárkou a inštruktorkou Policajného zboru Slovenskej republiky. Na svojom konte má množstvo úspechov na národných aj medzinárodných pretekoch a skúškach. Je dvojnásobnou účastníčkou FMBB s plemenom belgický ovčiak – tervueren. V oblasti Obedience preteká už s tretím psom, v súčasnosti to je sučka plemena nemecký ovčiak. Vo voľnočasových aktivitách sa snaží maximálne podporiť rozvoj Obedience v SR a pričiniť sa o dobré meno slovenskej kynológie doma aj v zahraničí.

MARTINA PECHOVÁ
sa narodila ako dcéra kynológa Jána Löwa. Kynológia ju tak doslova sprevádza celý život od narodenia. Od útleho detstva sa prizerala profesionálnym policajným tréningom – ako poslušnosti, tak aj špeciálnym pachovým prácam. Počas svojho stredoškolského veku nabrala mnoho skúseností ako pomocný inštruktor na výcvikoch pri civilistoch. Podarilo sa jej nazrieť aj do chovateľstva, čo ju priviedlo k zámeru venovať sa výchove a správnej socializácií šteniat. Od roku 2011 sa začala profesionálne venovať pachovému vyhľadávaniu ploštice posteľnej. V dnešnej dobe má za sebou desiatky „ostrých“ vyhľadávaní priamo u ľudí v domácnostiach. V roku 2015 otvorila svoj úplne prvý baby kurz zameraný na výchovu a socializáciu šteniat, ktorý bol pre svoj obsah jedinečný. Od roku 2016 sa venuje Obedience so svojím papillonom. Aktuálne pôsobí ako aktívny inštruktor v Športovom klube policajtov K-9 v oblastiach: základný výcvik, výcvik pre pokročilých, výcvik Obedience, výstavný handling, špeciálne pachové práce (nosework profesional), prednášky pre verejnosť o výchove a sociálizácii psov.

INGRID TAMÁŠIOVÁ
Kynológii sa aktívne venuje od roku 2004. Je certifikovanou výcvikárkou, špecializuje sa najmä na výcvik Obedience. Spolu s Palom Tamášim je autorkou slovenského skúšobného poriadku Obedience. Je členkou pracovnej skupiny FCI pre Obedience, medzinárodnou rozhodkyňou Obedience, certifikovanou stewardkou Obedience. Má za sebou niekoľko sezón posudzovania pretekov Obedience  v SR aj v zahraničí (najvýznamnejšie: Národný pohár v Poľsku, Majstrovstvá sveta v Ostende, Belgicko 2016, Národné preteky v Rakúsku – kvalifikácia na MS 2017, Majstrovstvá Francúzska 2019 v Strasburgu/kvalifikačné preteky na MS 2019). V súčasnosti preteká so svojimi dvoma border kóliami v Obedience. Jej cieľom je maximálne podporiť rozvoj Obedience na Slovensku a v neposlednom rade zabezpečiť a udržať kvalitu tohto športu v SR na medzinárodnej úrovni. Za osobný prínos pre slovenskú kynológiu doma aj v zahraničí bolo Ingrid Tamášiovej dňa 27.10.2018 udelené Čestné uznanie pri príležitosti 25.výročia založenia SKJ.

PAVEL TAMÁŠI
Kynológii sa aktívne venuje od roku 1985. Od roku 2009 je členom Prezídia ZŠK SR, certifikovaným výcvikárom a figurantom. Špecializuje sa najmä na športovú kynológiu (IGP), plemeno doberman a Obedience. Doteraz reprezentoval Slovenskú republiku na štyroch majstrovstvách sveta IDC a FCI. V roku 2009 v nemeckom meste Apolda získal titul Majstra sveta IDC. V oblasti Obedience pôsobí na Slovensku od roku 2007. Je certifikovaným rozhodcom IGP a Obedience. Na svojom konte má niekoľko sezón posudzovania národných a medzinárodných pretekov (najvýznamnejšie: Preteky Obedience v Poľsku, a Maďarsku (CACIOB), Majstrovstvá sveta vo výkone dobermanov 2019 v Maďarsku. Jeho cieľom je aktívne pretekať, odovzdávať svoje doteraz získané skúsenosti vo výcviku psov, podporovať rozvoj Obedience na Slovensku a podporiť rozvoj a činnosť športovej kynológie ako takej. Za mimoriadne zásluhy a prínos v slovenskej kynológií mu bola Slovenskou kynologickou jednotou dňa 10.11.2013 udelená zlatá medaila.