Skúšobní komisári pre stewardov Obedience:
Veronika Vallová, Ing.
Ludevít Krampe

LUDEVÍT KRAMPE
Kynológii sa venuje od roku 1982. Psy ho sprevádzajú celým jeho životom, takmer dvadsiatka bola súčasťou ich rodiny, so šiestimi absolvoval kynologicko-športovú kariéru. Zúčastnil sa mnohých pretekov podľa slovenského národného skúšobného poriadku, absolvoval špeciálne kynologické ligy, obranárske preteky, branný viacboj kynológov, a súťažil aj v Českej republike podľa skúšobného poriadku TART. Na kynologické podujatia sa pripravoval s rôznymi plemenami: belgický ovčiak malinois, nemecký ovčiak, malý bradáč, americký stafordšírsky teriér, ale naviac mu učarovalo plemeno veľký bradáč, s ktorým cvičí aj v súčasnosti.  V roku 2009 úspešne zložil skúšky na stewarda Obedience  a stal sa jedným z prvých certifikovaných stewardov na Slovensku. Od toho roku aj súťažil v Obedience so svojím nemeckým ovčiakom a v súčasnosti s veľkým bradáčom. Na svojom konte má niekoľko úspešne zložených skúšok v triede OBZ a OB1. Od roku 2009 až doteraz aktívne stewarduje väčšinu oficiálnych pretekov a skúšok, pôsobí aj ako vedúci skúšok a doteraz nevynechal ani jedny majstrovstvá SR v Obedience. Aktívne sa podieľa na ich stewardovaní, organizácií a priebehu, zabezpečuje chod pretekov technickými pomôckami. Neustále na sebe pracuje a vzdeláva sa účasťou na seminároch a získavaním skúseností na podujatiach aj za hranicami SR. V súčasnosti pôsobí ako výcvikár v Kynologickom klube Turčianske Teplice a je členom aj KK Obedience Slovakia. Vzhľadom na to, že má bohaté vedomosti a skúsenosti zo stewardovania oficiálnych OB podujatí, pôsobí ako hlavný steward a skúšobný komisár, lektor a poradca pre nových stewardov Obedience  ZŠK SR.   

VERONIKA VALLOVÁ
Do Obedience vstúpila v roku 2010 účasťou na oficiálnych pretekoch a skúškach ako psovod so svojou kríženou labradorkou Teou. Na svojom konte má niekoľko úspešne zložených skúšok v OBZ a OB1. Popri pretekaní pôsobila aj ako pomocný steward na podujatiach spolu s Ludvom. Stewardovanie jej natoľko učarovalo, že neustálym vzdelávaním sa úspešne vypracovala na hlavného stewarda  a komisára pre vzdelávanie a preskúšanie stewardov. Svoju pozíciu stewarda si aj na vrcholových podujatiach úspešne zastane nielen v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku.
V kynologickom klube J. Stolárika v Modre, kde v súčasnosti pôsobí ako predsedníčka a tiež aj ako výcvikárka, prešlo jej rukami mnoho psovodov – nielen kynológov, ale aj bežných ľudí s rôznymi plemenami, ktorých viedla a pomohla im vo výcviku Obedience, a spolu so svojím manželom Martinom aj v klasickej poslušnosti mestského psa a tiež v športovej kynológii (stopa, poslušnosť, obrana). Svoje aktívne pôsobenie v stewardovaní Obedience chce aj naďalej rozvíjať a zlepšovať a má ciele  pôsobiť aj pri rozvoji nového športu Rally Obedience v SR.